KRZAK EXPERIENCE - NOWA STRONA I RECENZJE

Krzak Experience rozwija skrzydła. Właśnie powstała nowa, oddzielna strona projektu - krzakexperience.pl, a z całego świata napływają recenzje nowego krążka zespołu:
About.com (USA)  
69 Faces of Rock (USA) recenzja i wywiad
Metal Temple (GR)
Music in Belgium (BE)
Heavy Hardes (DE)
RockTimes (DE)
Burn Your Ears (DE)
Lords of Metal (NL)
Arlequins (I)
Rawanwild (I)
Femforgacs (HU)
Progressor (UZ)
Teraz Rock (PL)
Muzyka.pl (PL)

KRZAK EXPERIENCE - NOWA PŁYTA!

Krzak Experience to wyjątkowy projekt. Duet Leszek Winder - Jan Błędowski, kojarzony z bluesową finezją, postawił na mocne, metalowe uderzenie. To najbardziej zaskakujące wydawnictwo tego roku - i chyba najbardziej zaskakujący materiał w całej dotychczasowej historii grupy Krzak. Więcej informacji o płycie znajdziecie tutaj. O projekcie przeczytacie także w marcowym Metal Hammerze, na którego okładce...

KRZAK NA KONCERTACH W LUTYM

W lutym Krzak zagra trasę koncertową. Z zespołem wystąpi legenda polskiej gitary basowej Krzysztof Ścierański. Nie ma wątpliwości, że koncerty Krzak będą dużym wydarzeniem artystycznym.
21.02 – Częstochowa – Klimaty www.restauracjaklimaty.pl
22.02 – Wałbrzych – Klub Apropos www.aproposclub.pl
23.02 – Nowa Sól – Festiwal Solówka www.ndk.com.pl
24.02 – Domecko – Stary Dom www.stary-dom.com

KRZAK EXPERIENCE - NADCHODZI NOWE!

Krzak Experience to nie tylko tytuł nowej płyty, ale i zupełnie nowego wcielenia legendy polskiej sceny muzycznej. Duet Leszek Winder - Jan Błędowski, kojarzony przede wszystkim z bluesową finezją, tym razem postawił na naprawdę mocne (czy wręcz metalowe) uderzenie! W skład nowego projektu oprócz tandemu Błędowski-Winder wchodzą Rafał Cioroń (perkusja), Dominik Durlik (gitary) oraz Piotr Wierzba (bas). Trwają próby przed jesienną trasą koncertową i praca nad nową płytą, która zostanie nagrana w listopadzie 2012 roku, a ukaże się wiosną roku kolejnego. Premiera projektu Krzak Experience będzie miała 20 pażdziernika podczas Festiwalu Gitary Elektrycznej w Kinoteatrze Rialto w Katowicach.

JESIENNA TRASA KRZAK!

We wrześniu, po koncertach w Wiedniu i Bratysławie, grupa Krzak zagra trzy koncerty w Polsce. To trasa zamykająca promocje najnowszych wydawnictw zespołu, płyty "4 basy" za którą Krzak otrzymał Fryderyka w kategorii Bluesowy Album Roku, oraz DVD "11.11.11". Ten ostatni materiał to ponad 130 minut wspaniałej muzyki. Ci którzy znaleźli się w Teatrze Śląskim w listopadowy wieczór ubiegłego roku wiedzą, jak wspaniale Krzak wypadł na scenie. Nie ma wątpliwości - równie ciekawie będzie na najbliższych koncertach.

Krzak zagra w następujących miejscach:
28 września - Szczawnica Jaworki, Muzyczna Owczarnia
29 września - Gomunice, Bogart
30 września - Katowice, Old Timers Garage

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 20

Serdecznie zapraszamy - ilość miejsc ograniczona!!!

KRZAK OTRZYMAŁ FRYDERYKA!

To dla nas bardzo miła niespodzianka! Krzak otrzymał Fryderyka 2012 w kategorii najlepszy album bluesowy - za album "4 Basy". Wszystkim bardzo dziękujemy! W listopadzie Krzak zaczyna nagrywać nową studyjną płytę. Tym razem będzie to mocno rockowy materiał.

KRZAK NOMINOWANY DO FRYDERYKA!

Krzak o trzymał nominację do Fryderyka 2012 za album "4 Basy". To tylko zabawa ale przyjemnie jest być wyróżnionym. Wszystkim bardzo dziękujemy. 16 kwietnia ukazuje sie koncertowe DVD Krzak "11.11.11". Obecnie pracujemy nad nowym programem. Premiera w 2013 roku.

KRZAK NAGRAŁ DVD!

W Teatrze Śląskim grupa Krzak (i goście: Krzysztof Głuch, Michał Kielak, Krzysztof Ścierański, Achim Rzychoń) nagrała koncertowe DVD. Wyśmienity zestaw utworów i potężna energia na scenie została uchwycona przez kamery. Premiery DVD można się spodziewać w 2012 roku.

KRZAK KONCERTUJE I NAGRYWA!

Krzak w pełnej, koncertowej formie. Kulminacją tegorocznych wystepów będzie specjalny koncert w Teatrze Śląskim w Katowicach, 11 listopada 2011 r. Z zespołem wystąpią zaproszeni goście. Szczegóły niebawem.

NOWY CD KRZAK W MARCU 2011!

15 marca 2011 r. ukaże się nowy album Krzak "4 basy", zarejestrowany podczas festiwalu Guitar Silesia 2010 w katowickim kinoteatrze Rialto. Na jednej scenie stanęli Darek Ziółek, Krzysztof Ścierański, Andrzej Rusek i Achim Rzychoń, wspomagani przez Leszka Windera, Jana Błędowskiego, Apostolisa Anthimosa i Irka Głyka. Grupa planuje trasę koncertową promującą to wydawnictwo.

KRZAK NA CZTERY BASY, KRZAK KONCERTOWO, KRZAK PŁYTOWO

Już niebawem Krzak zagra w Suwałkach na doskonałym, bluesowym festiwalu. A jesienią możecie się spodziewać dwóch wielkich wydarzeń: w październiku, w ramach Śląskiego Festiwalu Gitary Elektrycznej Guitar Silesia Krzak zagra z czterema (!) basistami, z jakimi miał okazję pracować od reaktywacji w 2006 r. Na jednej scenie staną Darek Ziółek, Krzysztof Ścierański, Andrzej Rusek i Achim Rzychoń. Wśród zaproszonych gości na ten koncert jest też m.in. Apostolis Anthimos. Jesienią spodziewajcie się także nowego, studyjnego CD Krzaka. Oj, będzie się działo...

BLUES TOP KRZAK - KOLEJNE KONCERTY - NOWA PŁYTA

Dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na nas w plebiscycie Blues Top pisma "Twój Blues"! Jan Błędowski zajął pierwsze miejsce w kategorii instrumentów różnych, Leszek Winder - drugie w kategorii gitarzystów. Dziękujemy, zapraszamy na kolejne koncerty wiosną 2010 r. oraz... zapowiadamy kolejną płytę! Nowy album grupy Krzak ukaże się jesienią.

KRZAK W TRASIE - KOLEJNY, NIEPOWTARZALNY SKŁAD

Podczas pażdziernikowej trasy Krzak z zespołem wystąpi Achim Rzychoń - pierwszy basowy kciuk Polski. O wspólne granie prosili go Niebiesko-Czarni i Tadeusz Nalepa. Koncertował z Bryanem Ferrym i występował z Chrisem De Burghiem. Obecnie współpracuje z Chris De Burgh, Jennifer Rush i Gloria Gaynor. Achim Rzychoń urodził się w Katowicach, ale od lat mieszka w Niemczech.

KOLEJNE KONCERTY, KONCERTOWA PŁYTA, KONCERTOWE DVD

W marcu zespół zagra cztery koncerty - w Chorzowie, Skoczowie, Oleśnicy i w Bratysławie - w ramach festiwalu Livin' Blues. Krzak przygotowuje się także do uchwycenia energii i magii swoich koncertów, co zaowocuje płytą CD z nagraniem live oraz płytą DVD. Więcej szczegółów już wkrótce!

KRZAK W TRASIE

Krzak koncertuje w całym kraju z nowym programem, zawierającym utwory z najnowszego albumu "Extrim" oraz wybór nagrań z całej dotychczasowej kariery zespołu. Forma muzyków jest doskonała, a na Youtube pojawił się pierwszy fragment dokumentujący Extrim Tour 2008. Muzycy serdecznie dziękują za gorące przyjęcie i pozdrawiają wszystkich, którzy pojawiają się na koncertach!

KAWA BLUES - W hołdzie Jurkowi Kawalcowi

9 września 2008 o godzinie 18:00 w katowickim klubie Marchołt (Warszawska 37) odbędzie się koncert pamięci Jurka Kawalca. Wystąpią: Józef Skrzek, Jan "Kyks" Skrzek, Jan Błędowski, Sebastian Riedel, Michał "Gier" Giercuszkiewicz, Mirosław Rzepa, Roman "Pazur" Wojciechowski, Ireneusz Głyk, Agnieszka Łapka, Krzysztof Głuch, Andrzej Rusek, Leszek Winder i inni.
Wstęp na koncert wolny. Podczas koncertu będzie miała swoją premiere płyta poświęcona pamięci Jerzego Kawalca pt. "Kawa Blues". Płyta zawiera utwory różnych wykonawców z którymi współpracował i nagrywał Kawa. Całość dochodu ze sprzedaży płyty przeznaczona jest dla dzieci Jurka.

KRZAK plays KRZAK...

Na rynku dostepny już jest najnowszy album zespołu KRZAK - "Extrim". Zobacz teledysk do utworu otwierającego płytę - "Krzak". W dziale "koncerty" są już pierwsze daty jesiennych koncertów (będzie ich więcej!). Ponadto - zapraszamy do współpracy z najlepszymi. Najnowszy album Krzak był koprodukcją z nowojorskim studiem Macieja Radziejwskiego, którego ofertę serdecznie polecamy!

Profesjonalne studio - specjalizuje się w zgrywaniu materiału, loopping, mastering itd.
Studio Rado Music, New York, USA. Kontakt: radomusic@verizon.net / radomusic@mac.com / tel. 0017 189561071

PIERWSZE STUDYJNE NAGRANIE KRZAKA OD 25 LAT! PREMIERA W KWIETNIU!

Nieco przesunęły się prace nad nową studyjną płytą grupy Krzak. Wszrecie 12 marca zespół ukończył prace nad albumem "Extrim", który ukaże się w kwietniu 2008. Swojego talentu użyczyli Krzysztof Scierański i Andrzej Rusek (gitary basowe) oraz Ireneusz Głyk (perkusja). Dużo też wniósł realizator nagrania - Michał Kuczera - który zbudował nasze brzmienie. Mimo wielu perypetii i problemów udało się zakończyć nagranie. To pierwsze po 25 latach studyjne nagrania Krzak. Płyta jest świetna, zawiera bardzo zróznicowany i momentami zaskakujący materiał. EXTRIM pokazuje Krzak pierwszej dekady XXI wieku!
Płyta ukaże się w dwóch wersjach. Wydanie digipack - de luxe - wzbogacone będzie o dwa dodatkowe utwory.

(proszę kliknąć na okładkę wybranego wydania po więcej szczegółów)

NOWA PŁYTA KRZAK JUŻ W MARCU

Zespół jest w trakcie pracy nad nową płytą. Nagrania Krzak zwiedzą kawał świata. Częściowy mastering i dopracowanie materiału realizowane są w Nowym Jorku, w doskonale wyposażonym studio przyjaciela zespołu, Macieja Radziejewskiego. Nowe CD Krzak ukaże się w marcu 2008. W przygotowaniu jest trasa promująca płyte - także planowana na marzec.

KRZAK KOŃCZY NIEZWYKLE AKTYWNY ROK SPECJALNYM KONCERTEM

Krzak - od swojej reaktywacji we wrześniu 2006 r. - zagrał już 25 koncertów w składzie z Krzysztofem Ścierańskim. Wraz z nim grupa przystąpiła także do nagrywania nowej płyty, nad którą prace ciągle trwają. W tym roku ostatnim występem zespołu będzie koncert, jaki Krzak da 6 grudnia w Katowicach. Koncert odbędzie się w ramach festiwalu Opened Art, w katowickim klubie Marchołt o godzinie 18. Z Krzakiem zagrają dwaj znakomici basiści współpracujący z zespołem - Krzysztof Ścierański i Andrzej Rusek. Przed Krzakiem z mini-recitalem wystąpi Karolina Glazer. To zresztą tylko część wydarzeń, jakie będą miały miejsce w ramach tego niezwykłego festiwalu. Przypominamy ponadto, że ukazało się DVD zespołu Krzak 1980-2007 o którym więcej w dziale music.

RECENZJE, ZDJĘCIA, DŹWIĘKI, OBRAZY...

Gazeta Świętojańska (Gdynia) zamieściła recenzję występu grupy Krzak w klubie "Pokład", okraszoną - zamiast tradycyjnych zdjęć - fragmentami występu na video. Całość można obejrzeć i przeczytać TUTAJ. W dziale PHOTO nowe galerie zdjęć z tegorocznych występów - a w dziale live nowa data koncertowa. Krzak po występie jako gwiazda wieczoru na festiwalu "Muzyka z oblężonego miasta" w Lubinie zagra 2 września w Świebodzinie na rynku.

NOWE DATY LIVE!

W pażdzierniku 2007 Krzak zagra kolejną turę koncertową po Polsce w składzie z Krzysztofem Ścierańskim. Wśród występów m.in. koncert w Krakowie inaugurujący działalność trzeciego już w Polsce (po Łodzi i Poznaniu) klubu "Lizard King". W dziale LIVE dokładne daty i informacje.

Dla tych którzy chcą sobie przypomnieć gorącą atmosferę koncertów grupy Krzak w tym roku, polecamy reportaż internetowej COM TV.

KRZAK KONCERTUJE... KRZAK NAGRYWA...

Już za kilka dni Krzak rusza w Polskę z kolejnymi koncertami. Występy w maju, czerwcu i lipcu poprzedzą nagranie nowej płyty zespołu Krzak - co będzie miało miejsce na początku września. Zapraszamy serdecznie na kolejne występy - już 1 maja w Zakopanem Krzak wystąpi z Andrzejem Ruskiem jako gościem specjalnym, a dzień później zaczyna się kolejna seria koncertów z Krzysztofem Ścierańskim. W dziale LIVE dokładne daty i informacje.

TRASA Z KRZYSZTOFEM ŚCIERAŃSKIM DOBIEGŁA KOŃCA!

Dobiegła końca kolejna trasa zespołu Krzak. Trasa nietypowa, wyjątkowa, specjalna. Na jednej scenie stanęli: Jan Błedowski, Leszek Winder, Krzysztof Ścierański oraz Irek Głyk. Wyśmienita atmosfera na każdym koncercie, pełne sale, entuzjastyczne przyjęcie, niekończące się bisy... Jestem wykończony, ale bardzo szczęśliwy - mówi Leszek Winder. Było wspaniale! To nie tylko nasza muzyka, ale całośc tej trasy. Czad... Pozostaję pod wrażeniem Krzysia Ścierańskiego. Przyznaje, że miałem chwile wątpliwości jak znajdzie się w naszej blues-rockwej muzyce. Od wielu lat obraca się w środowisku jazzowym, a z moich doświadczeń wynika, że nie wszyscy tam czują bluesa. Krzysztof jednak odnalazł się natychmiast i bardzo wiele wniósł. To wspaniały i niezwykle utalentowany muzyk, a ponadto skromny i przyjacielsko nastawiony do ludzi człowiek. Bardzo się ciesze z naszego muzycznego spotkania i myślę, że to nie ostatnie!

Kolejne koncerty grupy Krzak planowane są na maj. Do tego czasu pozostaje nam obejrzeć pokaźny zbiór fotografii i... ruchomych obrazków - uwiecznionych przez fanów podczas trasy. Jeśli macie coś więcej - podzielcie się z nami!

FOTO: Chorzów, Szuflada
FOTO: Gomunice, Bogart
FOTO: Międzyzdroje
FOTO: Kraków, Milestone
FOTO: Rzeszów, Gramofon

VIDEO: Kraków, Milestone - dwie minuty Krzyśka Ścierańskiego solo
VIDEO: Kraków, Milestone - minutowy fragment - "Dżemowa Maszynki"
VIDEO: Kraków, Milestone - minutowy fragment - "Funkuś"

Odwiedzajcie także nasze nowe FORUM!


© 2007 by Krzak / New Sun